Back To Top

La notte di Taranta, Melpignano

  /  La notte di Taranta, Melpignano

La notte di Taranta, Melpignano

Już w sierpniu kolejna edycja festiwalu muzyki Salento.

Odkryj na nowo tradycyjną muzykę i sztukę na największym festiwalu we Włoszech, La Notte della Taranta. Festiwal, założony w 1998 roku, odbywa się w przepięknej scenerii Salento i ma na celu ponowne odkrywanie i promowanie tradycyjnej muzyki Salento. W 2004 roku wraz z Ambrogio Sparagną narodziła się popularna orkiestra „La Notte della Taranta”, eklektyczny świadek kultury działający przez cały rok, a od 2010 roku organizacją kieruje Fundacja „La Notte della Taranta”.

W ciągu piętnastu lat ogromnie się rozrosła pod względem wielkości, frekwencji i prestiżu kulturalnego, łącząc muzykę Pizzica z innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak muzyka świata, rock, jazz i muzyka symfoniczna. Sam jego wyjątkowy finałowy „Concertone” w Melpignano przyciąga około 150 000 widzów, a dziesiątki tysięcy więcej uczestniczy w próbie generalnej dzień wcześniej.

Na przestrzeni lat kilku dyrygentów gościnnych przyczyniło się do rozwoju La Notte della Taranta, często kontynuując współpracę z Popular Orchestra, która gościła i współpracowała z wybitnymi artystami, takimi jak Luciano Ligabue, Lucio Dalla, Francesco De Gregori, Gianna Nannini i wielu innych. inni. W tym roku gospodarzem Concertone będzie włoska piosenkarka i autorka tekstów Fiorella Mannoia!

Nie możecie tego przegapić!

notte-taranta
  • - Melpignano
  • - 24 sierpnia 2024
  • - koncert muzyki taranta z udziałem gwiazd włoskiej estrady

TELL ME MORE

Make a splash with WaveRide, designed for everyone passionate about all things surfing.

156-677-124-442-2887
info@wordpress.com
184 Main Collins Street Victoria 8007
Follow Us: