Back To Top

Festa Santa Domenica, Scorrano

  /  Festa Santa Domenica, Scorrano

Festa Santa Domenica, Scorrano

Na początku lipca w Scorrano, w prowincji Lecce, a dokładnie w okolicach 6 lipca, odbywają się obchody Santa Domenica z fajerwerkami i iluminacjami. Pomiędzy uroczystościami cywilnymi i religijnymi Święto Santa Domenica rozpoczyna się w Scorrano procesją z figurą Świętego ulicami miasta, dosłownie pokrytą wspaniałymi światłami. Podczas święta Santa Domenica w Scorrano można podziwiać wspaniałe fajerwerki i piromuzyki, które ze wspaniałością witają i wkraczają w święto.

Od początku maja mieszkańcy pracują nad tym, aby miasto zatriumfowało krużgankami, szpalerami, łukami i frontonami, aby w dniach 6-8 lipca wybuchły uroczystości ku czci Santa Domenica. A o patrona konkurują z pociągnięciami geometrii światła architekci paratur, którzy znani i cenieni na całym świecie bawią się teraz u siebie i rywalizują w Międzynarodowym Festiwalu Iluminacji, gdzie tradycja staje się nowoczesnością, wykorzystując najnowocześniejszych technologii, w tym projektowania oświetlenia i inżynierii oświetleniowej. Całe miasto nosi swój odświętny strój. Kościół ubrany jest w delikatne zasłony i aksamity, pachnie kaliami i nagietkami.

Przybysze ze wszystkich miast Salento będą mogli cieszyć się beztroską ważnym wydarzeniem, podczas którego nie brakuje koncertów zespołów i różnych zespołów muzycznych na zmianę. Oficjalna strona internetowa, którą warto odwiedzić, to Santa Domenica Scorano.it Przyjazd do Scorrano na ten popularny festiwal oznacza nie tylko obejrzenie fajerwerków i pięknych świateł, ale także udział w bogatym programie religijnym, udział w koncertach różnych zespołów i degustację dań typowej lokalnej gastronomii z Salento.

TELL ME MORE

Make a splash with WaveRide, designed for everyone passionate about all things surfing.

156-677-124-442-2887
info@wordpress.com
184 Main Collins Street Victoria 8007
Follow Us: